Wizyta p. Antoniego.

2008-03-03 14:00

Dziecko w wieku przedszkolnym poznaje świat zaczynając od najbliższego środowiska: moja rodzina i moja miejscowość. Tego dnia odwiedził nas równie miły i wyjątkowy gość Pan Antoni Famuła, dziadek Bartka. Pan Antoni opowiedział dzieciom w gwarze śląskiej, jak to było dawno temu w Miasteczku. Wyjatkowym przeżyciem dla przedszkolaków była projekcja krótkiego filmu. Film powstał dzięki zaangażowaniu całej rodziny, a szczególnie wnuków; Wojtka i Bartka i opowiada on historię biednego Francik, który przechytrzył skąpego leśniczego. Bardzo dziękujemy, że Pan Antoni znalazł czas i ochotę, by przybliżyć dzieciom historię naszego Miasteczka. Spotkania z mieszkańcami społeczności lokalnej są bezcenną lekcją historii dla naszych dzieci, dlatego niedługo kolejne spotkanie z ciekawą osoba.