Grudniowe dni.

2008-12-05 14:00

5 grudnia był wyjątkowo uroczystym dniem w naszym przedszkolu. Już od samego rana przybywali do nas goście .

   Jako pierwszy przyszedł górnik – Pan Franciszek Spot. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwy górniczy mundur galowy oraz zapoznać się ze specyfiką pracy w kopalni. Aby uświetnić to spotkanie, grupa starsza Plastelinki wspólnie wyrecytowała śląską wersję Murzynka Bambo oraz odtańczyła utwór Nie chcę cię znać, natomiast grupa młodsza Słoneczka wykonała piosenkę Śląskie skrzotki.
   Drugim gościem – bardzo oczekiwanym przez wszystkich - był św. Mikołaj. Tym razem na Mikołaja czekały nie tylko dzieci, ale również rodzice i pracownicy przedszkola.  Na powitanie gościa wszyscy zaśpiewali Bądź pozdrowiony gościu nasz, a następnie Mikołaj się zbliża. W trakcie spotkania przedszkolaki wspierane przez obecnych dorosłych chętnie śpiewały mikołajkowe piosenki i recytowały poznane wierszyki. Wszyscy dobrze się bawili, jednak z niecierpliwością oczekiwali momentu wręczania prezentów. Mikołaj dokładnie rozejrzał się wśród dzieci i poprosił swoich pomocników o wniesienie prezentów. Kolejno wyczytywał nazwiska umieszczone na paczkach i wręczał je przedszkolakom. Na pożegnanie świętego wszyscy zaśpiewali piosenkę Mikołaj się zbliża i w radosnych nastrojach rozeszli się do domów.
   Barbórka i mikołajki to jednak nie wszystkie grudniowe atrakcje. Zapraszamy wszystkich rodziców przedszkolaków na spotkania jasełkowe oraz wspólne kolędowanie 18 (Plastelinki) i 19 (Słoneczka) grudnia.

—————

Powrót


Kontakty

Przedszkole nr 1

ul. Dębina 1
42-610 Miasteczko Śląskie
woj. śląskie
(32) 2888 025