Czyste powietrze wokół nas

2011-03-07 14:00

W tym roku przedszkole nr1 w Miasteczku Śląskim kontynuuje program antytytoniowy pt „Czyste powietrze wokół nas” organizowaną przez Bytomską Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Słowa hasła to myśl przewodnia drugiej edycji adresowanego do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów. Dzieci poznały maskotkę programu DINKA (małego, sympatycznego dinozaura) który jest zdecydowanym przeciwnikiem palenia i zanieczyszczania powietrza różnymi dymami.

W ramach zajęć dydaktycznych związanych z profilaktyką antynikotynową przedszkolaki w naszym przedszkolu doskonaliły umiejętności w zakresie rozpoznawania różnego rodzaju dymów oraz źródeł ich powstania, zwiększały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu tytoniowego oraz szkodliwości palenia (także biernego). Przeprowadzony cykl zajęć został wzbogacony o przygotowanie prac plastycznych i technicznych różnymi technikami.