15 czerwca...

2015-07-12 19:23

15 czerwca w poniedziałek mieliśmy przyjemność gościć w Perzdszkolu uczestników II edycji gminnego regionalnego konkursu gwarowego pod patronatem Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie Krzysztofa Nowaka RUBINOWSKIE GODANIE. Przedstawiciele wszystkich przedszkoli gminy Miasteczko Śląskie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne przed jury w składzie: Pan Krzysztof Nowak, Pani Bernadeta Kowalska oraz Pan Józef Jendruś.

Pierwszą nagrodę w zmaganiach indywidualnych komisja przyznała Karolinie Wąsik z Przedszkola Niepublicznego im. bł. Edmunda Bojanowskiego, która przedstawiła śląską wersję PANA HILAREGO. Pozostali uczestnicy: Lena Hońca, Wojtek Sobański, Julia Musik (Przedszkole nr 1), Tomek Czapla ( Przedszkole nr 2), Julia Natkaniec, Maksymilian Bogus (Przedszkole nr 3) otrzymali wyróżnienia. W  zmaganiach wokalnych każdy występujący zespół został doceniony za swą niepowtarzalność :przedstawiciele Przedszkola nr 2 z Panią mgr Ireną Langer za doskonałe wykonanie piosenki KAROLINKA, dzieci z Przedszkola nr 3 z Panią mgr Henryką Pytlok za piękne stroje i tańce, natomiast zespół z Przedszkola nr 1 z Panią mgr Aliną Czarnecką-  Chaś za oryginalne wykonanie utworu SZŁA DZIEWECZKA DO LASECZKA.