Koło Gospodyń Wiejskich.

2009-03-24 14:00

Ostatnie tygodnie w naszym przedszkolu obfitowały w mnóstwo interesujących wydarzeń. odwiedzili nas przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich z Nakła Śląskiego. Goście przyjechali, aby wyróżnić i nagrodzić młodych artystów (Krzysztof A., Aleksandra W., Agata L., Karol M.), którzy wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą Marzannę. Podczas spotkania przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się oryginalnym śląskim strojom ludowym oraz posłuchać wypowiedzi gwarowych.

Tego samego dnia dzieci uczestniczyły w przedstawieniu pt. „Bajkowe miasto” zorganizowanym przez teatr „Bajka” z Krakowa. Aktorzy zaprosili młodych widzów do fantastycznej krainy z magicznymi latarniami spełniającymi życzenia, wesołymi zegarmistrzami i ciekawymi mieszkańcami. Prawdziwymi atrakcjami były również scenografia, kostiumy i niesamowite efekty dźwiękowe.