Jasełka 2012

2012-01-30 16:00

Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa średnia „Szpaczki Mądraczki” przygotowała przedstawienie oraz warsztaty, które odbyło się 24.01 (wtorek) o godzinie 10:00, natomiast grupa młodsza „Biedronki” zaprosiła swoje Babcie i Dziadków dnia 26.01 (czwartek) na godzinie 10:00.

Przedszkolaki już od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych gości. Licznie przybyłe Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanym dla nich programie artystycznym. Pod czujnym okiem wychowawczyń, dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia  i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka zakręciła się w oku. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Na zakończenie części artystycznej przedszkolaki przybyłym gościom wręczyły samodzielnie wykonane prezenty. Do życzeń składanych Babciom i Dziadkom przez ich pociechy dołączyli się także nauczyciele i Dyrekcja placówki.

Natomiast średniaki przygotowały jasełkowe spotkanie dla rodziców, które odbyło się 23.01 (poniedziałek) o godzinie 16:00. Nasi przedszkolacy wraz z rodzicami wspólnie śpiewali kolędy oraz wspólnymi siłami uczestniczyli w warsztatach, które miały na celu wspólną zabawę dzieci z rodzicami. Jasełka oraz Dzień Babci i Dziadka w grupie starszej „Kangurki” odbyły się 26.01 (czwartek) o godzinie 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Miasteczku Śląskim.

Piękną tradycją stało się już, że w okresie Bożego Narodzenia dzieci z grupy najstarszej wystawiają Jasełka. Serdecznie i ciepło powitała zgromadzonych gości pani dyrektor Barbara Fischer. Goście zwrócili uwagę na piękną, nastrojową scenografię wprowadzającą w jakże dobrze nam znaną opowieść wigilijna związaną z narodzeniem Jezusa. Klimat tamtej nocy podkreślały niecodzienne stroje przedszkolaków, ich wielkie zaangażowanie i w tle brzmiące kolędy. Wszyscy ulegli magii przedstawianych Jasełek, niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Autorką tych wzruszeń była wychowawczyni grupy pani Ewelina Gansiniec.

Po jasełkowym przedstawieniu dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków do występu z okazji ich święta. Babcia i dziadek... Te krótkie słowa zawierają tyle uczuć, miłości, troski, przyjaźni... To przecież oni – babcia i dziadek są najczęściej naszymi największymi i najwierniejszymi przyjaciółmi – naszymi pierwszymi przyjaciółmi. To oni potrafią otoczyć nas opieką, miłością, zawsze gotowi podać pomocną dłoń. Pokazują przyrodę, czytają ulubione bajki, idą z nami na spacer. Dlatego kolejny raz zrobiliśmy zadość tradycji i zaprosiliśmy do przedszkola, aby w ten sposób pokazać, jak bardzo ich kochamy.

Dziękujemy im za wszystko, co dla nas robią, a najbardziej za to, że są. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, a na koniec wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki. 

Dzieci bardzo się starały, aby przedstawienie było udane. Niejednej babci (i dziadkowi zresztą też) łezka kręciła się w oku. Szanowni goście trud dzieci nagrodzili ogromnymi brawami, a po występach pochwałom nie było końca. 


Pragniemy podziękować wszystkim pracownikom MOK- u oraz panu dyrektorowi Patrykowi Tomiczek za udostępnienie sali widowiskowej oraz za pomoc w przygotowaniu. Serdecznie dziękujemy.

—————

Powrót


Kontakty

Przedszkole nr 1

ul. Dębina 1
42-610 Miasteczko Śląskie
woj. śląskie
(32) 2888 025