Jaś i Małgosia.

2010-01-07 14:00

Placówkę odwiedził teatr lalek Bajka, który  znany jest z umiejętności harmonijnego łączenia treści artystycznych i wychowawczych w swoich przedstawieniach. Tym razem zaprezentował teatrzyk pt. Jaś i Małgosia. Podczas 30 minutowego spektaklu dzieci poznały losy Jasia i Małgosi , którzy wybierają się do lasu w poszukiwaniu jagód, natrafiają na domek z pierników. Dzieci podbiegają, odłamują pierniki z dachu i chrupią je. Z domku wychodzi czarownica i najpierw chwyta chłopca na pętlę; a gdy się z niej uwolnił, rzuca na dzieci taki czar, że nie mogą uciekać. Jasia zamyka w klatce, a Małgosię zostawia na wolności, lecz każe jej spełniać rozmaite posługi domowe. Czarownica rozpala ogień w wielkim piecu i lata na miotle dookoła domu z radości, że trafił jej się tak smaczny kąsek. Małgosia musi doglądać pieca. Sprytna dziewczynka domyśliła się, jakie zamiary ma Baba Jaga, udajewięc głupiutką i prosi czarownicę, aby jej pokazała, jak się zagląda do pieca. Gdy tylko Baba Jaga pochyla się nad drzwiczkami, Małgosia wraz z uwolnionym przez nią potajemnie Jasiem wpychają czarownicę do pieca. Poprzednio zaczarowane dzieci, które jako pierniki tworzyły ogrodzenie domku, powracają do życia dzięki zaklęciu, które Małgosia usłyszała od czarownicy i zapamiętała. Teraz wszyscy śpiewają i tańczą razem. Nadchodzą rodzice Jasia i Małgosi, uszczęśliwieni, że znaleźli dzieci całe i zdrowe. Piękne dekoracje oraz muzyka uatrakcyjniły i dopełniały piękne dialogi.