Dzień Kartofelka.

2008-11-12 14:00

W środę w Przedszkolu nr 1 odbyła się niezwykła uroczystość – Dzień Kartofelka.

W czasie różnych konkurencji sportowych wszystkie dzieci miały okazję wykazać się swoją zręcznością, szybkością i zwinnością. Jako pierwszy odbył się Bieg z ziemniakiem na łyżce. Przedszkolaki musiały przejść dystans pięciu metrów z ułożonym na dużej łyżce ziemniakiem. Dla maluchów było to nie lada wyzwanie, ponieważ okrągłe kartofelki lubiły często „uciekać” zawodnikom. Drugą konkurencją było Ziemniaczane skakanie. Zadaniem zawodników było umieszczenie kartofla między kolanami, a następnie pokonanie skokami obunóż wyznaczonego dystansu. Trudność polegała na tym, żeby nie zgubić kartofelka. Ostatnią konkurencją był Rzut kartoflem do celu. Kolejno wszyscy uczestnicy starali się wrzucić swoje ziemniaczki do przygotowanej dużej, czerwonej obręczy.
 Po zakończeniu sportowych zmagań każda grupa: Plastelinki  i Słoneczka otrzymała z rąk organizatorów – wychowawców i dyrekcji - dyplomy uznania oraz słodkie upominki.